Diyette dondurma olur mu demeyin. Kaçamak olarak saymadan da diyetinizde dondurmalara kolayca yer verebilirsiniz. Bunun için yapman gerekense kalori saymak değil. Alışverişe çıkıp gerekli malzemeleri almakla başlayabilirsiniz. Evinizde ki taze meyvelerle ve kolay bulunabilecek malzemelerle yapabileceğiniz karışımlarla düşük kalorili dondurmalar elde edebilirsiniz.

Pratik Dondurma Tarifleri

Çilekli Dondurma

Malzemeler:

  • 4 Küçük Boy Muz
  • 1/2 Su Bardağı Çilek
  • 1/2 Su Bardağı Yarım Yağlı Süt
  • 1 Paket Vanilya

4 küçük muzu dilimleyip dondurun. Sonra mutfak robotunda yarım su bardağı temizlenmiş çilek, yarım su bardağı yarım yağlı süt, 1 paket vanilya ile beraber iyice karışana kadar çırpın. Küçük dikdörtgen bir kaba yayıp 2 saat dondurucuda bekletin. Dondurma kaşığı ile top yaparak kaselere bölün.

6 topa bölündüğünde 2 topu 110 kaloridir.

Vanilyalı Dondurma

Benzer Yazılar

Malzemeler:

4 küçük muzu dilimleyip dondurun. Mutfak robotunda ¼ su bardağı yarım yağlı süt ve 1 vanilya çubuğunun içi ile iyice karıştırın. Küçük dikdörtgen bir kaba yayıp 2 saat dondurucuda bekletin. Dondurma kaşığı ile top yaparak kaselere bölün.

4 topa bölündüğünde 2 topu 140 kaloridir.

Çikolatalı Dondurma Tarifi

Malzemeler:

4 küçük muzu dilimleyip dondurun. Mutfak robotunda 6 kare rendelenmiş %70 ve üzeri bitter çikolata, yarım su bardağı yarım yağlı süt ve 1 paket vanilya ile iyice çırpın. Küçük dikdörtgen bir kaba yayıp 2 saat dondurucuda bekletin. Dondurma kaşığı ile top yaparak kaselere bölün.

6 topa bölündüğünde 2 topu 150 kaloridir.

Fıstıklı Dondurma

Malzemeler:

4 küçük muzu dilimleyip dondurun. Mutfak robotunda 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi, ¼ su bardağı yarım yağlı süt, 1 küçük paket (25 gram) kakao ile iyice çırpın. Küçük dikdörtgen bir kaba yayıp 2 saat dondurucuda bekletin. Dondurma kaşığı ile top yaparak kaselere bölün.

6 topa bölündüğünde 2 topu 130 kaloridir.

Benzer Gönderiler