Kahvaltı günün en önemli öğünü olsa da, bazen biraz tekrarlanabilir ve sıkıcı olabilir. Bu çok yönlü süper besin, mide bulantısını tedavi etmekten kas ağrısını azaltmaya kadar çok sayıda sağlık yararına ev sahipliği yapıyor. Ama onu gerçekten süper yapan nedir?

Diğer süper yiyeceklere güvenmek daha kolaydır ve günün herhangi bir yemeğine kolayca eklenebilir.İster kremalı tereyağlı baharatlı baharatı gizlemek, ister kahvenizi içerken ilk duyumunuzu ateşlemesine izin vermek, zencefil sabaha hem şaşırtıcı hem de eşsiz tatlar getirebilir. Zencefilin kahvaltınızda sağlığa faydalarından yararlanmanın altı yolu.

Kahve ve Zencefil

Kahve ve zencefil, özellikle kahve, dünyanın en büyük antioksidan kaynaklarından biri olduğundan, güçlü bir serbest radikal mücadele ikilisi yaratır. Sabahları süper yiyeceklerden almak için javaya öğütülmüş zencefil ekleyin. (fincan başına 1 çay kaşığı kadar) Bu geleneksel Orta Doğu zencefil kahvesi sadece baharatlı ve lezzetli değil, aynı zamanda sindirime de yardımcı olacaktır.

Günlük C vitamini dozu: Zencefil Çayı

Zencefil çayı, soğuk kışları ısıtmak için popüler bir içecektir. Sadece sıcak ve rahatlatıcı değil, aynı zamanda mideyi sakinleştirmeye yardımcı olur. Sabahları bu baharatlı çaydan bir bardak; mide bulantısını, hareketsizliğe bağlı konstipasyonu veya hamileliğe bağlı sabah rahatsızlığını gidermek için özellikle yararlı olacaktır .

Kendi zencefil çayınızı 10 dakika boyunca kaynar suda bekleterek kolayca evde yapabilirsiniz. Tat vermek için limon ekleyin.

Zencefil Reçeli

Kiler genellikle meyve reçelleri ile stoklanır, ancak hiç zencefil reçeli denediniz mi? En sağlıklı olmayabilir, ama kesinlikle daha sağlıklı bir seçenektir. İster satın alın ister kendiniz yapın, zencefil reçelini tüketmeye çalışın.

Zencefil Şurubu

Soyulmuş taze zencefil yumrularını ince ince dilimleyin ya da rendeleyin. Limonları da yıkayıp kabuğuyla birlikte üzerine ince ince dilimleyin. Temiz, kapaklı cam bir kavanoz çıkarıp içine zencefil-limon karışımını ekledkten sonra 1 su bardağı balı üzerine ekleyin ve tüm malzemeleri karıştırın. Kavanozun kapağını kapatıp 2 gün buzdolabında saklayın ve afiyetle tüketin.

Benzer Yazılar

Zencefil Şurubu Tarifi:

  • 1-2 yumru taze zencefil (Yumruların baş parmak büyüklüğünde olması yeterli)
  • 2 adet limon
  • 1 su bardağı bal

Anti-inflamatuar Granola Kasesi

Çıtır çıtır, lif bakımından zengin bir granola her zaman kolay bir kahvaltı tercihidir. Ancak karışıma hoş kokulu, baharatlı zencefil eklenmesi onu daha da iyi yapar!

Zencefilli Granola Tarifi:

  • 3 cm büyüklüğünde zencefil rendeleyin ve bal veya erimiş hindistan cevizi yağı ile karıştırın.
  • Kahvaltı tabağınızdaki granolanızın üzerine ekleyin. Afiyet olsun.

Sabah kahvaltı tabağına zencefil eklemek, özellikle romatoid artrit hastaları için bazı ciddi anti-enflamatuar faydalar sağlar.

Zencefilli Smoothie

Zencefilli smoothie, patates kızartması ve salata sosları gibi bir çok şeyde harikadır. Metabolizmayı güçlendirmekten doğal olarak savaşan bakterilere kadar sayısız sağlık yararı içerir. Ayrıca ağrı, adet krampları ve egzersize bağlı ağrıyı tedavi etmek için de özellikle iyidir .

Benzer Yazılar

Eğer zencefilli smoothie sizin için çok ağır gelirse, sabah antrenman sonrası protein shakerınıza biraz ekleyin.

Benzer Gönderiler