Diyetlerin vazgeçilmezi, #FitTarifler’de bugün: Hindistan Cevizli Türk Kahvesi Tarifi. Hem sporculara hem kabızlık sorunu yaşayanlara hem de farklı lezzet arayan kahve severlere…

#ZayıflamaTrendleri içinde popülerliğini koruyan hindistan cevizi yağını diyette nasıl tüketeceğini bilmeyip farklı tarifler arayan veya farklı damak tatları arayan kahve severler için pratik olduğu kadar sağlıklı bir ara öğün, keyifli bir lezzet, enerji dolu bir tarif.

Hindistan Cevizli Türk Kahvesi Faydaları

Hindistan cevizi yağı, orta zincirli yağ asitleri içerdiğinden uzun süre tokluk verir, iştahı baskılar ve tatlı ihtiyacını azaltır.

Kafein ve orta zincirli yağ asitleri sayesinde hızlıca enerjinizi yükselterek sizi daha zinde tutar.

Hindistan Cevizli Türk Kahvesi Faydaları

Spordan 15 dakika önce Hindistan cevizli Türk kahvesi içerek enerji depolarınızı doldurabilir ve metabolizmanızı spora hazır duruma getirebilirsiniz. Aynı zamanda daha verimli ve uzun süre spor yapmanıza yardımcı olur.

Tıpkı kahve gibi Hindistan cevizi yağının da bağırsak hareketlerini hızlandırma etkisi vardır. Günde 2 fincan kahve içmek, kabızlık problemlerinin önüne geçmeye yardımcıdır.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 1 fincan soğuk su
  • Benzer Yazılar

Hazırlanışı:

  1. Tüm malzemeleri cezveye alın.
  2. Kısık ateşte, köpürene dek pişirin.
  3. Hindistan cevizli türk kahvesi tarifi hazır, afiyet olsun..

Türk kahvesini acı bulanlar için; herhangi sevdiğiniz şekersiz bir kahveye 1 çay kaşığı hindistan cevizi yağını sütle ılıtıp ekleyebilirsiniz…

Benzer Gönderiler