Çoğunluğu evde olduğumuz şu günlerde ise zamanımızı verimli geçirmek ve biraz da olsun stresimizi azaltmak için spor yapabiliriz. Spor salonlarının kapanmış olması sporu hayatımızdan çıkaracağımız anlamına gelmiyor. Evde de spor yapmaya devam edebiliriz. Tabii ki bunun için kendinize bir program arıyorsanız sizi içeriğimize alalım. En iyi egzersiz uygulamalarını sizler için derlerdik. İşte hem sağlığınızı koruyup hem kilo vermenize yardımcı olacak android ve ios marketlerde bulabileceğiniz en iyi ücretsiz birbirinden farklı egzersiz uygulamalası.

Kompanion

Evde faydalanabileceğiniz egzersiz uygulamaları listemize, Kompanion ile başlıyoruz.  Kullanıcılarına vücut tipi, yaşı ve hedeflerine göre kişisel antrenman programları oluşturan Kompanion’da hedefinize göre farklı seçenekler mevcut. Uygulamayla; kilo vermek, kas yapmak, sağlıklı kalmak, sıkılaşmak gibi hedefler artık oldukça basit. Kompanion, seçtiğiniz hedefe uygun olarak size özel antrenman programları düzenliyor. Hedefinize yaklaştıkça antrenmanların zorluk seviyesi artıyor. Böylece uygulama, kişinin kendisini zorlamasına da olanak tanıyor. Yorgun olduğunuzda veya zorlandığınızdaysa antrenman programınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. Uygulama Türkçe ve İngilizce olarak kullanılabiliyor. Kompanion uygulamasının hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Nike Training Club

Pek çok spor antrenörünün en çok tavsiye ettiği uygulamalardan biri; Nike Training Club. uygulaması şiddetle tavsiye edilir. Basit ve kullanışlı arayüzü ve çeşitli programları sayesinde bu uygulama en çok tercih edilen uygulamalardan biri. Kişisel ihtiyaçlara göre usta antrenörlerden tarafından hazırlanan pek çok egzersiz programı bulabileceğiniz bu uygulama ücretsiz. Tabii ki uygulama içerisinde belirli bir ücret karşılığında satın alabileceğiniz, premium programlar da bulunuyor. Ancak ücretsiz sürüm fazlasıyla yeterli. Nike Training Club uygulamasının hem Android hem de iOS sürümü bulunuyor.

Aaptiv

Aaptiv, programına her hafta 30 yeni ses antrenmanı ekleyerek binlerce seçenek sunuyor. Uygulamada egzersizinize ayak uydurmanıza yardımcı olacak teknikler, ipuçları ve cesaret veren yönlendirmeler bulunuyor. Uygulama, antrenmanlarınızla eşlik gitmek için benzersiz çalma listeleri bile oluşturuyor. Aaptiv’i yedi gün boyunca ücretsiz deneyin kullanıp ardından belirli bir ücret karşılığında üyelik satın alabilirsiniz. Bu uygulama da hem iOS hem de Android işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Peloton Digital Membership

Canlı egzersiz dersleriyle harekete geçmek artık hiç olmadığı kadar kolay. Peloton uygulaması insanların evde kalmayla başa çıkmalarına yardımcı olmak için 30 günlük ücretsiz deneme sürümünü 90 güne uzattı. Peloton; HIIT, yoga, koşu, güç ve hiçbir ekipman gerektirmeyen diğer kategorilerde canlı egzersiz dersleri sunuyor. Uygulama hem Android hem de iOS için kullanılabiliyor.

ClassPass

ClassPass; yoga, fitness, barre, dövüş sanatları, pilates, boks ve kapalı bisiklet dersleri gibi farklı fitness sınıflarına erişimin yanı sıra sabit ücretli aylık abonelik ile daha geniş kapsamlı hizmetler de sunuyor. Classpass’i iOS’a buradan, Android’e ise buradan indirebilirsiniz.

SWEATers

Bu uygulama ile; popüler etkinlikleri ve aktiviteleri takip edebilir, yakınlarınızda spor yapan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Egzersizleri çok daha eğlenceli hale getiren bu uygulama beslenme alışkanlıkları hakkında da bilgi almanızı sağlıyor. Öte yandan uygulamanın Türkçe ve İngilizce sil seçeneği bulunuyor. Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.

Benzer Yazılar

Workout for Women: Fitness App

Kadınlar için spor hareketi videoları sunan bu uygulama; oldukça kolay bir arayüze sahip. video tasarımlarının son derece başarılı olduğu uygulama düzenli olarak güncelleniyor. Uygulama, pek çok antrenmana erişiminizi sağlıyor. Bu uygulamayı Android ve iOS sisteminde kullanmanız mümkün.

PEAR Personal Fitness Coach

Göz teması kurmak zorunda olmadan sesli bir şekilde dinleyerek de kullanabileceğiniz bu uygulamanın en büyük artılarından biri kendi antrenörünüzü seçebilmeniz. Seçtiğiniz antrenörün spor programına göre ise sesli olarak yönlendiriliyorsunuz. Aşamalarınızı kaydedip gelişiminizi gözlemleyenileyeceğiniz bu uygulamaya App Store üzerinden ulaşmak için buraya, Play Store üzerinden ulaşmak içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Freeletics

Bu egzersiz uygulaması ise, aynı zamanda rekabet edebileceğiniz bir ortam sunarak sizin biraz daha hırslanmanızı ve motive olmanızı sağlıyor. Haftalık hedeflerinizi belirleyip onlara ulaşarak puan toplayabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulama pek çok içeriği de ücretli olarak sunuyor. Uygulamayı iOS için buradan Android içinse buradan indirebilirsiniz.

Pumatrac

Spora yeni başlayacak olanlar mutlaka bu egzersiz uygulamasına göz atmalı. Egzersiz uygulamaları arasında en çok öne çıkanlardan biri olan Pumatrac sporu sevmeniz için birçok yol sunuyor. Uygulama, kişiselleştirilmiş antrenmanlarla ihtiyacınız olan egzersize ulaşmanızı sağlıyor. Pumatrac ayrıca çevrenizdeki sporcuların nerelerde spor yaptığını görmenize de yardımcı oluyor. Uygulama iOS ve Android desteği sunuyor.

Bulldog Yoga

Yoganın gözünü korkutmak için tasarlanan Bulldog Online, istediğiniz zaman ve hızda alabileceğiniz canlı yoga dersleri sunuyor. Bulldog Yoga Online’ı 30 gün boyunca ücretsiz deneyebiliyorsunuz. Bu egzersiz uygulaması tüm yoga hareketlerini sizin için kişiselleştirip, yogaya alışma sürecinizi hızlandırıyor. Uygulama hem iOS hem de Android desteği sunuyor.

Benzer Gönderiler