EMS (Electro Muscle Stimulation) Nedir?

Kablosuz EMS Sistemi kontrollü kas kasılmaları sağlayan orta-düşük frekanslı bir elektrik iletim sistemidir. En kısa sürede sağlıklı, güzel ve güçlü bir vücuda kavuşmanın en etkili yolu. Eğlenceli ve etkili bir şekilde antrenman yapmanızı sağlar. Hedefinize bağlı olarak;

  • Zayıflama
  • Sıkılaşma
  • Selülitlerin Giderilmesi
  • Kas Tedavisi
  • Fitness

için frekans, derinlik, yoğunluk algılama, gevşeme ya da kasılma süreleri gibi teknik parametrelerin kişiye özel uygulanması olanağını sağlar.

EMS yüksek performanslı bir spor/egzersiz sistemidir. Bu sistem düşük ve orta frekanslı akımlarla vücuttaki kas gruplarının uyarılmasını sağlar. Antrenman süresince bireyler, daha az efor harcayarak daha yüksek performansla çalışırlar. Wireless EMS Teknolojisi ile kaslar saniyede 5-100 aralığında kasılarak çok uzun zamanda yapılacak antrenman performansı 20-25 dakikalık kısa bir seansta gerçekleştirilir.

Tüm vücudu ideal bir şekilde antrenmana tabii tutmak için, özellikle yapılan her bir kas grubunu statik ve dinamik olarak içte ya da dışta olacak şekilde çalıştıran bir sistemdir.

Özel üretim biosuit giysimiz Neopran kumaş sayesinde antibakteriyeldir ve konforlu spor/egzersiz yapma imkanı, 20+5 dakikalık antrenmanlar ile bireysel spor/egzersiz alanı sunar.

Ücretsiz mobil uygulamamız sayesinde gelişiminizi yakından takip edebilirsiniz. Fiyat ve detaylı bilgilendirme için sizleri ofisimize bekliyoruz.

Sadece 20+5 Dakikalık Seanslarla

EMS antrenmanları, yani Türkçesiyle elektriksel kas uyarımı antrenmanları günümüz insanlarının en önemli sorunu olan egzersiz yap(a)mama sorununa çare oluyor.

Bu yöntemle kaslar az efor harcayıp daha yüksek bir performans ile çalışma yaparlar. EMS antrenmanları, normalde çok uzun antrenmanlar sonucunda (4 saatlik bir çalışma ile) elde edilebilecek performansı 20 ile 25 dakika arası bir seansta gerçekleştirebilir.

EMS (Electro Muscle Stimulation – Elektriksel kas uyarımı) antrenmanları özel bir Biosuit giysi giyilerek uzman gözetiminde ve belirlenen bir programa göre uygulanır.

Carbon Rubber Elektrot
Carbon Rubber Elektrot
Neopran Biosuit (Nefes alan kumaş)
Neopran Biosuit (Nefes alan kumaş)
Wireless Modül
Wireless Modül
Li-ion Pil/Ultra Slim Batarya
Li-ion Pil/Ultra Slim Batarya

Geleneksel spor aktivitelerinden farklı ve daha etkili

25 dakikalık antrenman, spor salonunda geçirilen 4 ila 6 saate denk gelmektedir. Kas gruplarını ayrı ayrı çalıştırmak yerine, tüm kasları bir arada çalıştırmak ilkesine dayanır. Son teknoloji RF frekansı kullanılarak üretilen modüller sayesinde sizi bir noktaya bağlı kalmadan özgürce egzersiz yapma imkanı sağlar. 3mm antibakteriyel özel üretim Neopran (Nefes alan kumaş) ile sınırsız hareket özgürlüğü sunar. Yeni nesil teknoloji kullanılarak üretilmiş bu Carbon Rubber Elektrotlar sayesinde akım vücuda direk olarak gelmez, bu da kullanıcıya son derece konforlu bir egzersiz yapma imkânı sunar.

Sık Sorulan Sorular

EMS Antrenmanları Kimler İçin Uygundur?

EMS antrenmanına katılmak için herhangi bir deneyime ihtiyaç yoktur. 15 yaş ve üzeri her yaş için uygundur. Kardiyovasküler rahatsızlığı olan bireyler uzman izni ile yapabilir. Hamile bireyler içinse doğum sonrası tavsiye edilir.

Elektrik Akımının Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Hayır, yapılan araştırmalara göre, sağlıklı insanlar için kesinlikle olumsuz bir yan etkisi yoktur. Aksine, elektro tedaviler, 1950’lerden bu yana fizyoterapide klasik tekniklerin bir parçası olarak bilinmektedir.

Ne Kadar Bir Sürede Sonuç Alırım?

EMS antrenmanları sırasında elde edilen kas aktivasyonu, normal antrenmanlara göre 10 kat daha fazladır. 25 dakikalık antrenmanlar sırasında harcanan kalori ve metabolizma üzerinde sağlanan etki 3-4 saatlik bir antrenman kadardır. İşte bu sebeple, EMS bugüne kadar geliştirilen en etkili antrenman yöntemi olarak kabul edilmektedir. 

Düzenli antrenmanlarına devam ederek ve sağlıklı bir beslenme programıyla birlikte, sadece 4-6 haftada farkı hissetmeye başlayabilir ve 10-12 hafta sonunda da fiziksel değişimi fazlasıyla gözlemleye başlanır. EMS, hayatın boyunca haftada 1 gün ve sadece 25 dakika ayırarak formunu ve sağlığını koruyabileceğin tek antrenman sistemidir.

Uzun Bir Süreç Yapılabilir Bir Spor Mu?

Evet, geleneksel antrenmanlarda olduğu gibi uzun vadede ve düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki kasların güçlenmesi ancak düzenli olarak yapılan antrenman ile sağlanabilir. Uzun süre antrenman yapmadığınızda kaslarınız eski haline döner. Ems haftada 2 kere 25 dk olmak üzere sosyal yaşamınızdan fazla vakit almadan sürdürülebilir bir diyet ile uzman eşliğinde uzun yıllar uygulanabilir.

Antrenman Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Genel olarak EMS antrenmanına katılmak için sağlıklı olmak önemlidir. Aşırı bir yorgunluğunuz, soğuk algınlığınız veya fiziksel kısıtlamalarınız varsa, kendinizi zorlamamanız adına durumunuzu uzmanınıza bildirmenizi öneririz.

Antrenmandan önce sıvı takviyesi yapmanız önemlidir. Tamamen boş bir mideyle antrenmana katılmamanız gerekir. Antrenmandan kısa bir süre sonra bol su almalısınız. Bu beslenme vücudunuzun onarımını hızlandırmak ve kas oluşumunu arttırmak için gereklidir.

EMS Antrenmanları Gebelik Süresince Uygulanabilir Mi?

Hamilelik döneminde herhangi bir spor aktivitesini doktorunuza danışmadan yapmanızı önermiyoruz ve tercihen daha basit egzersizler yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

Ancak hamilelik sonrası ve özellikle doğumdan ilk 6 ay sonrasında ise EMS egzersizleri sizin için en doğru çözüm olacaktır. Hem hamilelik sırasında alınan kiloları en hızlı şekilde vermeniz hem de hamilelik döneminde oluşan sırt ve bel ağrılarından en etkili şekilde kurtulmanız için ems egzersizleri en etkili çözümü sunmaktadır.