EMS, Electro Muscle Stimulation (Elektrikli Kas Uyarılması) kısaltmasıdır. Teknik olarak düşük elektriksel akımlar ile birlikte gerçekleştirilen bir antrenmandır; günlük hayatımızda da vücudumuzun kaslarımızı uyarmak için buna benzer akımlar gönderdiğini bilmek konuyu anlamakta yardımcı olacaktır. EMS fitness sistemi bu doğal etkiyi kullanır, bu sayede daha yoğun ve etkili bir antrenman gerçekleştirilir.

EMS aracılığıyla üretilen lokalize elektriksel uyarı kombinasyonu ve antrenmanı, bazal metabolizmanın değiştirilmesine neden olarak, kas kütlesinin artmasına, hızlı kilo vermeye, vücudun güçlenmesine, karın kaslarının güçlenmesine ve düz bir duruş oluşturmaya yardımcı olur. EMS ekipmanı, 10 bağımsız kanal vasıtasıyla kasların hemen üzerinde çalışan düşük ve orta frekanslı elektrik sinyalleri iletir.

EMS Biosuit | Carbon Rubber Elektrot

EMS Antrenmanı elektriksel akım uyarılarını kullanan kapsamlı bir antrenmandır. Günlük hayatta, merkezi sinir sistemimiz kas hareketlerimizi kontrol etmek için sürekli elektriksel uyarılar gönderir. EMS, bu doğal ilkeyi standart egzersizlerle harekete geçirilmesi güç olan en derin kas gruplarını harekete geçirmek için kullanır. Bu, dışardan kasa ek uyarılar sağlayan özel EMS Antrenman elbisesi olan Biosuit sayesinde gerçekleşir.

  • Kardiyo, EMS Fitness, Rehabilitasyon, Selülit, vb. programlar içerir.
  • Daha hoş duyumlarla daha yüksek yoğunlukları kullanmanıza olanak tanır.
  • Hareket özgürlüğü sunan kablosuz sistem.
  • Antibakteriyel, hafif ve dirençli Biosuit.

EMS Sistemini Kimler Kullanır?

EMS fitness antrenmanları rekabetçi spor, rehabilitasyon ve tıp alanlarında kullanılmaktadır. Elit sporcular, güçlerini ve hızlarını arttırmak için eğitimlerine ek olarak EMS kullanırlar. Fiziksel terapistler, eklem bölgelerindeki kas oluşumu ve hedefe yönelik egzersizler için EMS’yi kullanırlar. Kişisel antrenörler, spor salonları, diyetisyenler ve güzellik merkezleri, formasyon ve güzellik yönlerine odaklanarak, vücudun kas oluşumu ve yağ katabolizması, metabolizmanın uyarılması ve bağ dokusunun sıkılaştırılması için kullanırlar.

Uzun Bir Süreç Yapılabilir Bir Spor Mu?

Benzer Yazılar

Evet, geleneksel antrenmanlarda olduğu gibi uzun vadede ve düzenli olarak egzersiz yapabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki kasların güçlenmesi ancak düzenli olarak yapılan antrenman ile sağlanabilir. Uzun süre antrenman yapmadığınızda kaslarınız eski haline döner. Ems haftada 2 kere 25 dk olmak üzere sosyal yaşamınızdan fazla vakit almadan sürdürülebilir bir diyet ile uzman eşliğinde uzun yıllar uygulanabilir.

Elektriksel Akımlar Tehlikeli Mi?

Hayır. Düşük frekanslı akım stimülasyonunu (EMS) kullanarak antrenman veya terapi yapmanın herhangi bir tehlikesi yoktur. Antrenman sırasında iç elektrik sinyalleri esas hareketi başlatır, EMS ile gönderilen dış sinyaller ile iç sinyaller güçlendirilir, bu sayede gönderilmiş dış sinyaller vücuda yabancı gelmez.

Ne Kadar Zaman Kazanırım?

Standart alışılagelmiş antrenmanlar ile elde edeceğiniz 4 saaatlik etkiyi EMS antrenmanları ile 20-25 dakikada elde edebilirsiniz. EMS teknolojisi, spor yapmak ve zaman tasarrufu arasındaki köprünüz olacaktır.

EMS Antrenmanı İle Zayıflayabilir Miyim?

EMS fitness çalışmalarının ikinci aşamasında yağ depoları saldırıya uğramaya başlar. Artan kas aktivitesiyle birlikte günlük yaşamınıza göre daha fazla kalori yakarsınız, bu da enerji tüketiminizin arttığını gösterir. EMS antrenmanları, diyet değişikliği ile birlikte kilo verme ve incelme konusunda çok iyi bir tamamlayıcıdır.

EMS Antrenmanı İle Kas Kütlesini Artırmak Mümkün Mü?

Evet. Çoğu kas grubu aynı anda çalıştırıldığından ve eklemler üzerine ekstra yük bindirilmediğinden dolayı, alışılagelmiş antrenmanlar ile elde edemeyeceğiniz kadar yüksek başarıyı çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Kas büyümesi EMS ile çok daha hızlı elde edilebilir. Hormon seviyelerinin etkisini de bilmek önemlidir: Erkeklerde antrenman kas kütlesini artırır (hormon: testosteron). Kadınlarda antrenman kasları sıkılaştırır (hormon: östrojen).

Elektrik Akımının Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mı?

Hayır, yapılan araştırmalara göre, sağlıklı insanlar için kesinlikle olumsuz bir yan etkisi yoktur. Aksine, elektro tedaviler, 1950’lerden bu yana fizyoterapide klasik tekniklerin bir parçası olarak bilinmektedir.

EMS Antrenmanları Kimler İçin Uygundur?

EMS antrenmanına katılmak için herhangi bir deneyime ihtiyaç yoktur. 15 yaş ve üzeri her yaş için uygundur. Kardiyovasküler rahatsızlığı olan bireyler uzman izni ile yapabilir. Hamile bireyler içinse doğum sonrası tavsiye edilir.

EMS Kas Ağrısı Oluşturur Mu?

Özellikle yeni başlayanlar için, büyük olasılıkla evet. Unutmayın ki ağrıyan kaslar yorucu bir fitness antrenmanının olası en büyük göstergeleridir. Özellikle güç tabanlı EMS antrenmanlarından sonra bu etki çok daha yoğun olabilir. Profesyonel rehberlik, antrenman sırasındaki motivasyon ve son derece etkili ve derin kas uyarı kombinasyonu EMS’yi tüm fitness antrenmanları arasında verimlilik şampiyonu yapar.

Antrenman Öncesi Ve Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Genel olarak EMS antrenmanına katılmak için sağlıklı olmak önemlidir. Aşırı bir yorgunluğunuz, soğuk algınlığınız veya fiziksel kısıtlamalarınız varsa, kendinizi zorlamamanız adına durumunuzu uzmanınıza bildirmenizi öneririz.

Antrenmandan önce sıvı takviyesi yapmanız önemlidir. Tamamen boş bir mideyle antrenmana katılmamanız gerekir.

Antrenmandan kısa bir süre sonra bol su almalısınız. Bu beslenme vücudunuzun onarımını hızlandırmak ve kas oluşumunu arttırmak için gereklidir.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir