Zinde görünmek istiyorsanız, mutfaktada spor salonunda olduğunuz kadar güçlü olmanız gerekir. Peki kaslarınızı ortaya çıkarmak için ne tür besinler tüketmek gerek?

Vücuda pompalanan demir kas büyümesi için önemlidir, ancak yeteri kadar minerallerden faydalanıyorsanız. Bazı yiyecekler kaslarınıza kan akışını hızlandırır, etkinliklerini ve kendi tamir oranlarını arttırır böylece dahada büyüyebilirler. Diyetinize daha besleyici besin içeren yiyecekler eklemek yalnızca kaslarınızın daha fazla tanımlanmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda genel olarak daha fazla kilo vermenize yardımcı olacak olan hızlı kilo verme çabalarına yardımcı olabilir.

Kıvırcık Lahana

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Kıvırcık Lahana

Kıvırcık lahana, kasların büyümesine yardımcı olan kilo verme yiyeceklerinin kralıdır diyebiliriz. Klasik salata yeşili proteine sahip olmasına rağmen, kıvırcık lahana etkileyici miktar demir, kas gelişimi için hayati bir mineral toplar. Demir, vücudunuzun oksijeni kaslarınıza dolaştırmasına yardımcı olur, ağır antrenmandan sonra onarımında yardımcı olur ve kas liflerinin sentezini özendirir. Kıvırcık lahana aynı zamanda kas tanımınızda gözle görülür değişiklikler görmek için de önemlidir. Demir içeriği dayanıklılığınızı artırır, böylece spor seanslarınızı uzatır ve yoğunlaştırır. Aynı zamanda K vitamini açısından da zengindir. Bu da, enflamasyonla mücadele ederek ve sert eklemlere karşı koruyarak sıkı kaldırma rutinleriniz boyunca kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

En İyi Nasıl Yemeli: Lahana turşusu olarak deneyin ya da ton balıklı salatasını tüketebilirsiniz.

Darı

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Darı

Darı kuş yeminin ana maddesi olabilir. Teknik olarak bir tohum olmasına rağmen, darı bir “tane” olarak ele alınmalıdır. Sürekli popüler olan kinoaya çok benzer, zengin magnezyum içeriği sayesinde kaslarınıza kan akışını hızlandırır, gelişmesini ve daha düzgün bir görünüm almasını sağlar. Daha da iyisi, bu tohum vücudunuzu güçlendirmek ve kaslarınıza uzun süre dayanan yakıt vermek için güçlüdür, çünkü bu bitki bazlı protein ve kompleks karbonhidratların büyük bir kaynağıdır.

»  Koşmaya Başladığımızda Vücudumuzda Olanlar

En İyi Nasıl Yemeli: Salatalar ve kahvaltılık kaseler gibi kinoa gibi kullanın. Kinoa ve darı birbiriyle değiştirilebilir.  Darı kullanarak hazırlayabileceğiniz kinoa tarifleri yazıma bakabilirsiniz. Belirli marketlerin dondurulmuş bölümünde darı ekmeği bulabilirsin.

Kenevir Tohumu

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Kenevir Tohumu

Kenevir tohumları kenevir bitkisinden gelir. Bazen kenevir kalpleri olarak adlandırılan tohumlar, kaslarınız güç almak ve tonlamak için içen amino asitler açısından zengindir. Sadece üç yemek kaşığı (11 gram kolay kolay sindirilebilen) kas geliştime proteinini sunar. Dahası kenevir, gama-linolenik asit (GLA) içeriği, yağ metabolizmasını teşvik eden ve vücutta iltihapla savaşan bir omega-6 yağ asidi sayesinde yağ yakımını artırabilir. Ve ayrıca daha canlı bir cildi, kılları ve tırnakları teşvik ederek, genel bir güzellik ürünü olarak nitelendiriyorlar.

Benzer Yazılar

En İyi Nasıl Yemeli: Kenevir tohumlarını salataların üzerine serpebilirsiniz ya da smoothienize karıştırın.

Chia Tohumu

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Chia Tohumu

Küçük olabilirler, ancak chia tohumlarının büyük sağlık yararları ve bol miktarda kas-çıkarma gücü vardır. Onları omega-3 yağ asitleri ve lifleri güçlü kılar. Sağlıklı omega-3’ler, enflamasyonu azaltmak ve protein sentezi sürecinde kaslarınızı güçlendirmeye ve büyütmeye yardımcı olurken, lif (ve protein) sürekli ve uzun süre yanan enerji sağlar. Aslında, tohumların sadece iki yemek kaşığı (11 gram) bağırsak doldurabikecek kadar lif içerir.

En İyi Nasıl Yemeli: Bu küçük tohumların sırrı, sıvıya eklendiklerinde orijinal boyutlarının on ila on beş katını şişirerek, jel gibi bir madde oluştururlar. Bu güçlü tohumları, mısır gevreği, karıştırılmış mantarlar ve yoğurt üzerine serpin veya fırınlanmış ürünlere karıştırın.

»  Serebral Palsi İle Egzersiz

Kinoa

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Kinoa

Özellikle yorucu bir egzersiz, ağır bir şampiyona karşı boks ringinde bir tur atmak gibi hissettirebilir, ancak kinoa sizin halatlarınızdır. Yavaş yanan karmaşık karbonhidratlar, kayda değer protein içeriği ve doku ve kas onarımına yardımcı olan bir amino asit olan lizin seviyeleri sayesinde daha hızlı geri dönmenize ve daha güçlü bir hale gelmenize yardımcı olmak için bu tam proteine güvenebilirsiniz. Dahası kinoa, kan damarlarını gevşetmeye ve kaslarınıza kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan magnezyum da dahil olmak üzere zengin bir mineral kaynağıdır. Tüm bunlar fark edilir derecede daha fazla tanımlanmış kas ile sizi daha güçlü bir hale getirir.

En İyi Nasıl Yemeli: Kilo kaybı için bu kinoa tariflerini hazırlayarak hiç bir zaman bikini-body olmayacaksınız.

Canlı Kültürlü Süzme Peyniri

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Canlı Kültürlü Süzme Peyniri

Süzme peynirinin kas oluşturma gücü iki farklı bileşenden gelmektedir: kazein (yavaş sindiren süt proteini) ve canlı kültürler. Kazein yediğinizde, kandaki amino asit seviyeleriniz yavaşça yükselir ve peynir altı suyunu yemişseniz daha uzun süre yükselir. Canlı kültürler, daha büyük ve daha güçlü olmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm besinleri parçalayıp emmenize yardımcı olacaktır. Aslında, süzme peynir 200 kalori altında kapıp yemelik atıştırmalıklardan biridir.

En İyi Nasıl Yemeli: Biraz meyve ile karıştırın ve bir kaşıkla yiyin ya da proteinle doldurulmuş bir pankek yapmak için kullanın.

Ispanak

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Ispanak

Mineral, kas ve dayanıklılık oluşturmak için çok önemlidir. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı’na göre, 180 gramlık haşlanmış ıspanak porsiyonu 6,43 mg demir içeriyor. Yeşil yapraklı, aynı zamanda mükemmel bir magnezyum kaynağıdır. Kas gelişimi, enerji üretimi ve karbonhidrat metabolizması için gerekli olan bir mineraldir. İki çalışma testosteron düzeylerinin (ve kas kuvvetinin) vücuttaki magnezyum düzeyleriyle doğrudan ilişkili olduğunu bulmuştur. Magnezyumun diğer iyi vejetaryen kaynakları: Turp, soya fasulyesi ve pazı.

»  7 Adımda Nasıl Diyet Yapmalıyım...

En İyi Nasıl Yemeli: Ispanak, nohut ve havuç içeren salata tarifi ile kilo verin ve kaslarınızı belirginleştirin.

Mercimek

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Kara -Yeşil Mercimek

Mercimek kas yapıcı silahlardan biri olabilir. Pişirilmiş çeşniden bir fincan 18 gram protein ve 40 gram yavaş sindiren kaliteli karbonhidrat içerir. Çok ucuz, uzun bir raf ömrüne sahip ve sadece 10 dakika içinde pişiriyorlar.

Benzer Yazılar

En İyi Nasıl Yemeli: Kahverengi pirinçle karıştırın, bir salata üzerine serpin veya ayrı bir garnitür olarak yiyin.

Brokoli

Neredeyse her diyetin bol miktarda brokoli içermesinin bir nedeni vardır. Sadece testosteronu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda vücut yağ depolamasıyla savaşan, aynı zamanda eklem yıkımı ve iltihaplanmaya bağlı enzimleri de engelleyen sülforafan açısından zengindir. Yalın ve aktif kalmak istiyorsanız, sağlıklı eklemleri korumak şarttır!

En İyi Nasıl Yemeli: Karnınızı düzleştirmenin faydalarını elde etmek için pişmiş sığır eti ve brokoliyi biraz haşlayıp tüketin.

Pancar

Definasyon Dönemi İçin 10 Besin #1 – Pancar

Pancar kalorisi düşük, lif bakımından ve demir bakımından zengin, kan akışını hızlandırarak uygun kas işlevine ve etkinliğe yardımcı olan bir mineral deposudur.

En İyi Nasıl Yemeli: Pancarın her iki ucunu da kesin, az miktarda zeytinyağı dökün ve 230 C derecede kızartın. Sonra biraz nane ve keçi peyniri ile küçük bir salata ya da bir yağsız et yemeği ile birlikte tüketin.

Benzer Gönderiler