Anne-Bebek Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Gebelik öncesi çocuk sağlığı için bütüncül bir yaklaşımı kapsar. Annenin gebelik ve emzirme döneminde beslenme alışkanlıkları bebeğin optimal sağlığını koruyacak şekilde planlamak için bir yol göstericidir. Çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak ve fazla kilolu olmayı önlemek gelecek nesillerin sağlıklı olmasının temelidir. Erken yaşta beslenme ve hastalıkların önlenmesi hakkında kapsamlı ve güncel bilgiler ışığında, yaşam boyu sağlığı koruma yollarına dair farkındalığınızı beraber geliştirelim.

Neler Yapıyoruz

Beslenme; büyüme, gelişme, yaşamın ve fizyolojik işlevlerin sürdürülmesi, sağlıklı ve üretken olmak için besinlerin kullanılmasına denir. Beslenme anne karnından yaşlılığa kadar insan yaşamının her döneminde önemlidir. İnsanın sağlıklı yaşaması için kırktan fazla besin öğesine ihtiyaç vardır. Bu nedenle besinler gereksinim duyulan miktarlarda alınmalıdır. Zira beslenme karın doyurmak ya da canının istediği her şeyi yemek anlamına gelmemektedir. Vücudun çalışması ve yaşamın devamlılığı için gerekli enerjinin sağlanmasına yeterli, enerjinin yanı sıra diğer bütün besin öğelerinin de gereksinim kadar alınmasına dengeli, her ikisine birden yeterli ve dengeli beslenme denir.

Hizmet Çeşitleri

Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri:  Pzrt–Cmrt: 09:00–19:00
Bültene Kayıt Olun

Benimle iletişimde kalmak ve güncel blog yazılarımdan haberdar olmak için mail abonesi ol!

Sağlıklı Beslen & Aktif Yaşa

beslenme ve Diyet Danışmanlığı

İletişim

Diyetisyen Emin ÖZAKIN — Tüm hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden paylaşım yapılamaz. © 2020 Gizlilik Politikası

visa.svg
mastercard.svg
maximum_card-logo
world_card_logo
bonus-kart-logo
Bağlantıyı kopyala