Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 3

Xiaomi Mi Band 3 yepyeni ucuz bir fitness izci mi, takipçi mi, yoksa akıllı bileklik mi? Özelliklerini okuyunca siz karar verin. Yeni Xiaomi Mi Band 3 Çin’de piyasaya sürüldüğü gibi bileğinize yerleştirebileceğiniz mükemmel bir izleyici olabilir.

0
Okuma Süresi: 3 dakika

Yeni ucuz bir fitness izci mi, takipçi mi, yoksa akıllı bileklik mi? Özelliklerini okuyunca siz karar verin. Yeni Xiaomi Mi Band 3 Çin’de piyasaya sürüldüğü gibi bileğinize yerleştirebileceğiniz mükemmel bir izleyici olabilir.

Şu anda en ucuz fitness izleyici/akıllı bileklik Xiaomi Mi Band 2’nin devamı niteliğinde ve süper düşük fiyatına fitness izleme, uyku izleme ve diğer birçok özellikler de dahil.

Adım sayarların hayatımıza girmesi ile sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı haline gelen kendini izleme araçlarından en yaygın olanı pedometrelerin teknoloji gelişmesiyle daha kullanışlı ve yetenikli versiyonlarına ulaşmak ve bunları günlük yaşamımıza dahil etmek artık hem daha ucuz hemde çok daha işlevsel. Geçtiğimiz yılın popüler pedometresi olan Xiaomi Mi Band 2’nin daha güncel ve işlevsel versiyonu yeni tasarımıyla bu yılın gözdesi olmaya aday.

Xiaomi Mi Band 3 Fiyatı

Xiaomi Mi Band 3 çok uygun fiyatlı bir fitness takipçisidir ve fiyatı en basit versiyon olan 179 Çin Yuanıdır ve kabaca 36$’a gelmektedir. Daha pahalı versiyon -NFC’li versiyon- 199 Çin yuan maliyeti, yani 40$ civarında.

Gözat»  30’lu Yaşlar: Neden Diyet Yapamıyorum?
  • Save
Su Geçirmeyen Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 3 Fiyatı

Xiaomi Mi Band 3 tasarım ve ekran

Xiaomi Mi Band 2’nin görünümünü beğendiyseniz, tasarım oldukça dikkat çekerken Mi Band 3’ün tasarımını beğeneceğinizden neredeyse eminim. Bu ince bir bant, bu yüzden bir smartwatch’dan daha çok bir fitness izci gibi görünüyor ve ekran kayışın ön kısmını kaplıyor. Bu ekran 128 x 80 çözünürlüğe sahip bir 0.78 inç OLED panel.

Kayış değiştirilebilir, böylece çeşitli tasarımlara sahip olabilirsiniz ve Xiaomi’nin cildiniz için daha rahat ve kolay olması gerektiğini söyleyen bir termoplastik elastomerden yapılmış. İzleyicinin tam boyutları 17,9 x 46,9 x 12 mm ve yalnızca 20g ağırlığındaki bileğiniz üzerinde hafif hissedeceksiniz.

Tüm spor izci 50 metreye kadar su geçirmezdir, bu da giyilebilirlikte gördüğümüz en iyi su geçirmezliklerden bazılarıdır ve yüzme ve duşta kullanabileceğiniz anlamına gelir. Renk seçimleri şu anda grafit siyahı, sıcak turuncu ve koyu mavi renkte, ancak diğer pazarlar söz konusu olduğunda ekstra seçenekler olabilir.

  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 3 Adım Sayar

Teknik Özellikleri & Pili

Xiaomi, Xiaomi Mi Band 3’te kullanılan işlem teknolojisini tam olarak açıklamadı ancak ihtiyaç duyacağınız temel izleme işlemlerinin çoğunu yapacak kadar iyi olacağını umuyoruz. En azından Mi Band 2’den üstün olduğu kesin…

İçinde Bluetooth 4.2 teknolojisi var ve hem Android 4.4 üstü telefonlarda hem de iOS 9.0 ve üstü ile çalışabiliyor. NFC aynı zamanda Mi Band 3’ün biraz daha pahalı bir varyantını da içeriyor, ancak şirket bu bağlantıyı nasıl kullanabileceğinizi henüz açıklamadı. Ödemeleri yapmak için NFC’yi kullanabilirsiniz, ancak Çin dışındaki diğer pazarlarda bunun nasıl çalışacağı açık değil.

Gözat»  Akıllı Bileklik - Xiaomi Mi Band 1S

Xiaomi Mi Band 3’ün içindeki batarya 110mAh’lık olup, şirketin tek bir şarjla yaklaşık 20 gün süreceği garantisini verdiğini söylemeliyim.

  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 3 Özellikleri

Xiaomi Mi Band 3 Fitness & Özellikleri

Pahalı bir izleyici olmamasına rağmen, Xiaomi Mi Band 3 paketlenmiş birçok fitness özelliğine sahip. Bütün gün için çalışan bir kalp atış hızı sensörü bulunuyor. Bununla dakikada vuruşlarınızdaki değişiklikleri anlık takip edebileceksiniz.

Ayrıca pedometre özelliği, artı çalışırken, mesafe, süre ve daha fazlası ekranında gerçek zamanlı istatistikler elde edebilirsiniz. Bu da koşma, bisiklete binme ve yürüyüş için elverişli halde, ancak bu izleyicide bağlı bir GPS yok, bu yüzden konumunuzu takip edemeyecek veya size tam olarak doğru bir mesafe ölçümü veremeyecek. Yalnız uygulamalar ile telefonunuzu yanınızda bulundurduğunuz sürece bu özellikten telefonunuz sayesinde yararlanabileceksiniz.

Ayrıca, izleyicide kendi hedeflerinizi ayarlayabilir ve onlara ulaşmaya yakınsanız, doğru motivasyona sahip olmanız için bildirimlerle karşılacaksınız.

Xiaomi Mi Band 3 ile yüzebilirsiniz, ancak şu anda size hangi istatistikleri gösterebilecekleri açık değil. Ayrıca, uyku kalitenizde temel istatistikler verebilmeniz için uyku izleme özelliği bulunmaktadır.

Gözat»  Akıllı Bileklik - Xiaomi Mi Band 2

Fitness dışında, Mi Band 3 üzerinde birkaç kolay özellik var, ayrıca zamanı anlayabiliyor. Gelen çağrılarınız, metin mesajlarınız ve belirli mesajlaşma uygulamalarınız gibi bileğinize sınırlı bildirimler alacaksınız. Örneğin, Çin’de WeChat veya QQ mesajlarınızla karşılaşacaksınız.

  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 3 Renkleri

Şu anda Mi Band 3’ün farklı bölgelerdeki diğer mesajlaşma uygulamalarını gösterebileceği kesin değil, ancak gelecekte bir olasılık olabilir. Ayrıca, izleyicide kendi hedeflerinizi ayarlayabilir ve onlara ulaşmaya yakınsanız, doğru motivasyona sahip olduğunuzdan emin olmanız için yararlı olmanız gerekir.

Xiaomi Mi Band 3 ile yüzebilirsiniz, ancak şu anda size hangi istatistikleri gösterebilecekleri kesin değil. Ayrıca, uyku kalitenizde temel istatistikler verebilmeniz için gemide bir uyku izleme özelliği bulunmaktadır. Bileğinizi görüntülemelerini kolaylaştırmak için etkinlik hatırlatıcıları, alarmlar ve hava durumu tahminleri de kurabilirsiniz.

Fitness dışında, Mi Band 3 üzerinde birkaç kolay özellik var. Gelen çağrılarınız, metin mesajlarınız ve belirli mesajlaşma uygulamalarınız gibi bileğinize sınırlı bildirimler alacaksınız. Örneğin, Çin’de WeChat veya QQ mesajlarınızla karşılaşacaksınız.

Xiaomi, Mi Band 3’te bildirimler için daha fazla özellik oluşturmayı planladığını da belirtti, böylece gelen güncellemeler ile bunların daha fazlasını görmeyi umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik kopyalanamaz, sayfa linkini kullanarak paylaşabilirsiniz!
Copy link
Powered by Social Snap