Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 1S

0
Okuma Süresi: 2 dakika

Kullanmaya başladıktan sonra kendimi takip etme ve bana sağlıkçı adayı olarak kendi sağlığıma daha önem verme fikrini aşılayan ürün Xiaomi Mi Band 1S hakkında düşüncelerimden bahsedeceğim.

  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 1S

TASARIM

Mi Band ilk başta şık gelen ama kullandıkça çabuk çizilmesiyle keşke metal olmasaymış dedirten bir yapıya sahip. Bir çok aksesuarla anahtarlık, bileklik, kolye vs farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz.

Kordon çeşidi olarak ta seçenek çok. Firmanın bize silikon olarak sunduğu kordon renk şeçeneği siyah, pembe, mavi, sarı, yeşil, turuncu, turkuaz; deri kordon olarak siyah ve kahverengi seçeneğe sahip.

  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 1S Renkleri

KULLANIM

Gün boyu hareket kaydetme vadiyle satılan ürün gerçekten de üzerinde bulanan 3 sersörle başarılı bir şekilde takip yapabiliyor. Telefonumla sonuçları eşitlemeden karşılaştırdığımda birbirleriyle uyumluluğu çok yakın çıkıyor.

  • Gerçek zamanlı kalp hızı takibi önerilen duruş biçiminde mantıklı sonuçlar veriyor. Ama doğruluğu teknik sağlık cihazları ile karşılaştırılınca nasıl onu bilmiyorum. Benim manuel ölçümlerimle 3 aşağı 5 yukarı uyumlu sonuçlar elde etti. Bazıları gibi ölü yada taşikardi göstermedi yani 😛
  • Uyku takip sistemi gece denemelerimde gerçekten nokta atışı bir şekilde doğru sonuçlar verdi. Hatta derin uyku, hafif uyku takibi de yapan cihaz uyandığım aralığı bile işaretlemiş şekilde doğru gösteriyor.

  • Geldik en sevdiğim özellik titreşimle uyandırma özelliği. Gerçekten hayatı değiştirir nitelikte, ne telefona uzanma derdi var ne çevredekileri rahatsız etme. Bir kere telefondaki uygulamasıyla ayarlıyorsunuz ve unutuyorsunuz ta ki sabah kolunuz titreyene kadar. Ama tek bir kötü tarafı kolunuz uyuşmuş olur şekilde uyanırsanız o zaman bi Xioami’yi anabilirsiniz 😉 Titreme 5 kez oluyor ve her 10 dk da 6 kez 5şer titreşim siz uyandığınızı belli eden kadar tekrarlıyor…
  • Tüm bunları telefonunuza indirdiğiniz bir uygulama sayesinde takip edebilir telefonunuzun takip sistemine entegre edebilir hatta severek kullandığım E-devlet’in Nabız uygulamasıyla aile doktorunuz yada paylaşmak istediğiniz doktor ile verilerinizi paylaşabilirsiniz. Paylaşmak için o doktora daha önce gözükmeniz gerekiyor.
  • Ben iPhone 6’da (iOS) kullanıyorum şimdiye kadar bilgi aktarımı vs konusunda sorun yaşamadım. Ama dün başıma gelen bir olay yüzünden bu incelemeyi yazma gereği hissettim. Çünkü takibimi yaptığım kendi uygulaması kendini sıfırlamış ve benim hesabımı silmişti. Hesabımla giriş yapmaya çalıştığımda böyle bir hesap yok ibaresiyle karşılaştım. Aynı mail adresiyle yeni hesap açtım ve sıfırdan kurulum yapmak zorunda kaldım. Neyse ki verilerim iOS’un kendi sağlık uygulamasında ve E-devlet Nabız uygulamasında duruyordu. Ama bu 1 yıldız kırmama yetti.
  • Bunun yanında çağrı aldığınız zaman (bluetooth açıksa) titreme, hedeflenen adıma ulaşıldığında titreme ve şarj süresi ve hedef bilgisi için yanan üzerinde üç bildirim ledine sahip. Android tarafında farklı işlevleri olsa da iOS tarafında malesef bunlarla kısıtlı durumda.
»  Kalp Kapakçığı Hastalığı İle Egzersiz
  • Save
Akıllı Bileklik – Xiaomi Mi Band 1S Kutu İçeriği

ŞARJ

30 gün gittiği söylense de bluetooth kullanılmadığında 45 güne kadar çıkabilen bataryaya sahip. Ben 1 ayı geçtim çünkü bluetooth özelliğini sadece günlük takibimde bir kere telefona monitör etmesi ve eşitlemesi için kullanıyordum.

Meraklısına Xiaomi Mi Band Kutu İçeriği

Şarj etmek için usb aparat
Çince bir kitapçık
Bileklik Kordonu
Xiaomi Mi Band 1S

SONUÇ OLARAK

Ürün size günlük yaşantınız hakkında tahmini en yakın sonuçları gösteren, fikir sahibi yapma amacıyla faaliyetsel yaşantınızı monitör eden,  şık, kullanışlı, takınca kolunuzda unutabileceğiniz, IP67 sertifikalı su geçirmez iddialı bir ürün. Açıkçası Mi Band 2 çıkınca ilk alıcılarından olacağımı belirtmek isterim. Ürün beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Keşke şurası söyle olsun dediğim noktalarda da, Mi Band 2’nin sızıntılarından anladığım kadarıyla firma geri dönüşleri dinleyip bunlar üzerinde durulmuşa benziyor. Ek olarak aldığım deri kayış ta yeterince kaliteli seviyede daha iyi olabilir. Ama günlük kullanımda kesinlikle silikon olan daha kullanışlı. Malesef uygulamasındaki verilerim silindiğinden şuan ss koyamıyorum ve ürün ilk geldiğinde çektiğim yukardaki resimleri gibi değil, o kadar temiz kullandığım halde çizikler içersinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik kopyalanamaz, sayfa linkini kullanarak paylaşabilirsiniz!
Copy link
Powered by Social Snap